Hejsan!

Det ser ut som att du använder en gammal webbläsare vilket gör att denna sida kan se lite konstig ut. Vi rekommenderar att antingen byta till en nyare version, eller byta till Chrome eller Firefox.

Om du har Internet Explorer 9 eller senare och du fortfarande får detta meddelande kan du följa denna guide:

http://windows.microsoft.com/sv-se/internet-explorer/use-compatibility-view#ie=ie-9

Kontakt

Maria Avellone Neel, projektledare

Projektadministratör: Siri Axensten
08-508 316 54
siri.axensten@stockholm.se


Presskontakt

Under 2017 publicerades pressmaterial och högupplösta bilder på www.mynewsdesk.com/se/stadsmuseet

Länk till logotyper och material för arrangörer


Styrgruppen för Fogelströmåret 2017 bestod av följande personer:

Ann-Charlotte Backlund, Stadsantikvarie och museichef Stadsmuseet
ann-charlotte.backlund@stockholm.se


Monica Andersson, ordförande i Samfundet S:t Erik

monica.andersson@statsvet.su.se


Benny Fredriksson, VD Kulturhuset Stadsteatern
benny.fredriksson@stadsteatern.stockholm.se


Kent Josefsson, ordförande Sällskapet Per Anders Fogelströms Vänner
kjosef@telia.com


Anna Klynning, Kommunikationschef stadsledningskontoret
anna.klynning@stockholm.se


Martin Rörby, Arkitekturhistoriker
martin.rorby@icloud.com


Jan Holmquist, Gymnasiedirektör

jan.holmquist@stockholm.se